Fejlesztés / Megvalósítás
Fejlesztés: agilis módszerek, biztos eredmény
Agilis sprint-ek és verziókezelés
Az agilis munkamódszer lényege, hogy a projektet rövidebb, jól definiált szakaszokra (sprint-ekre) bontjuk. Minden sprint elején közösen meghatározzuk, mely funkciók készüljenek el, majd a sprint végén bemutatjuk az elkészült munkát.
-
Sprint planning: Definiáljuk a backlogban lévő feladatok prioritását és nagyságrendjét.
-
Daily stand-up: Rövid, 10-15 perces megbeszélések során a csapat tagjai szinkronizálják a haladásukat és jelzik az akadályokat.
-
Sprint review: Visszacsatolunk neked, milyen új funkciók készültek el, és feljegyezzük a további igényeket.
A verziókezelés (pl. Git) minden kódbeli módosítást nyomon követ, és a code review során legalább egy másik fejlesztő is átnézi a változtatásokat. Így időben kiszűrjük a logikai hibákat, és folyamatosan fenntartjuk a magas kódminőséget.
CI/CD folyamat
A folyamatos integráció (CI) során minden kódmódosítás után automatikusan lefutnak a tesztek, és elkészül a build. A rendszerünk jelzi, ha valami ütközne a projekt többi részével, így nem halmozódnak fel nehezen kezelhető hibák. A folyamatos kézbesítés (CD) révén a kész funkciók bármikor éles környezetbe emelhetők, amint jól teszteltek és stabilak.
Ez csökkenti a nagy, egyszeri deploy-ok rizikóját, hiszen kisebb adagokban mozgatunk ki új elemeket.
Rugalmas reagálás a változásokra
Mivel a projekt során te is folyamatosan kapod a friss demókat, könnyen beláthatod, ha valamit másképp szeretnél, esetleg új lehetőségek nyíltak meg. A backlog menet közbeni frissítése lehetővé teszi, hogy reagáljunk a változó igényekre, és ne fussunk hónapokat egy korábban kijelölt, de már esetleg elavult irányba.
Ezzel elkerülhetjük a drága át- vagy újratervezést a projekt végén.